ჩვენი უპირველესი მიზანიც სწორედ ეს იყო, უნდა შეგვეკრიბა ადგილობრივი სპეციალისტები, მევენახეები, ეთნოლოგები, მეღვინეები და სხვ. და წვლილი შეგვეტანა ამ სოფლის მეღვინეობის მდიდარი ისტორიის აღორძინებაში. ასე დავიწყეთ მოღვაწეობა 2019 წელს და ულამაზეს სოფელ მუკუზანში გავხსენით მცირე საწარმო, სადაც მხოლოდ ადგილობრივი მკვიდრნი არიან დასაქმებული და სადაც ვამზადებთ ღვინოებს განთქმული – მუკუზანის მიკროზონაში მოყვანილი საფერავის ჯიშის ყურძნის გამოყენებით.
2022 წლის მარტში ჩვენ სიამაყით ჩამოვასხით საფერავისა და მუკუზანის წითელი ღვინოების პირველი 2020 წლის მოსავალი. ეს საწყისი პარტია წარმოადგენს ჩვენი გუნდის მონდომების, ტრადიციის და გამოცდილების ერთობლიობას და ჩვენ მოხარული ვართ, რომ გავუზიარეთ ეს დახვეწილი ღვინოები ჩვენს მომხმარებლებს. ამით დაიწყო მოგზაურობა ჩვენი ვენახებიდან თქვენს სუფრამდე და ჩვენ მოუთმენლად ველით კიდევ ბევრი რთველის ერთად აღნიშვნას.
მნიშვნელოვანი თარიღი
2022 წლის აგვისტოში, გავაფორმეთ პირველი კონტრაქტი წამყვან ჰიპერმარკეტების ქსელთან, Goodwill-თან, რითაც ჩვენი განსაკუთრებული ღვინოები ფართო აუდიტორიას მივაწოდეთ. 2022 წლის დეკემბერში საქართველოს სადისტრიბუციო და ლოგისტიკის კომპანიასთან გაფორმდა შეთანხმება, პროდუქციის საქართველოს ტერიტორიაზე რეალიზაციის შესახებ. რამაც საშუალება მოგვცა ჩვენი ღვინოები ხელმისაწვდომი გაგვეხადა მთელი ქვეყნის მასშტაბით.